Історія закладу освіти

І .ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Школа – це святилище,

де вчаться бути щасливими…

1. Історія школи

Середня загальноосвітня школа № 4 - навчальний заклад, розташований у мальовничому куточку міста Самбора.
Це школа цікавого минулого і прекрасного майбутнього. Історія закладу сягає 100 років і розпочинається у далекому 1905 році, коли на вулиці Середній з’явилася невеличка одноповерхова будівля. Першим керівником школи був Йоган Оберляндер. У цей час у ній був лише один клас.
Згодом, у 1910 році, відбувся перехід на шестирічне навчання. Коли Галичина належала до Австро-Угорської імперії, у школі викладали німецькою, польською та частково українською мовою. З 1918 року школа була українською, але проіснувала лише один рік.
У 1919 році навчальний заклад переіменовано у школу імені польського педагога Яховіча. У ній навчались сім років, навчання велося польською мовою. Українська мова була введена як факультатив.
Першим директором української школи з 1939-1941 року був п. Витичак. Математик за фахом, вчитель великої ерудиції та інтелект високої проби. Освіту педагог здобував у Празі. У 1941 році був розстріляний у Самбірській тюрмі .
Під час німецької окупації школа не працювала. Навчання було поновлено у 1942 році.
/Files/images/Старе фото школа.png
Такою була школа до 1959 року

Другий поверх школи почали добудовувати у 1959 році.

Завершили будівництво через 9 років, коли директором був Герговський Є.І.

На фасаді навчального закладу встановлено пам’ятну таблицю з метою вшанування колишнього директора, дитячого поета і байкаря Микити Магира.
Добрим словом слід згадати колишнього директора школи Копчака М.М. та завуча Кавулич Л.І., які доклали чимало зусиль і старань для того, щоб школа стала середньою.
Плідною та ефективною була праця директора Телефанка О.Г., який зробив чимало корисних справ для розвитку школи.
Сьогодні СЗШ №4 очолює молодий, ерудований, енергійний та творчий керівник Кнап Л.П., яка робить усе для того, щоб мрія учнів та педагогічного колективу про сучасну школу, у якій усі будуть почуватися комфортно, безпечно та затишно стала реальністю. Одним із завдань педагогічного колективу є створення школи особистісного розвитку і самовдосконалення, щось на кшталт шкільного будинку з ідеалом вільної життєлюбної талановитої особистості.
Шкільний будинок – рідний дім, лише з ширшими можливостями і великим вибором, у ньому так само добре і затишно кожному, як у сім’ї, кожного люблять, шанують, цінують незалежно від навчальних успіхів, за те, що він людина. Про кожного піклуються настільки, що він стає цікавим собі та іншим. У ньому створено умови, щоб кожен міг знайти справу до душі.
Школа об’єднує всіх у єдине братство. Це кузня знань, уміння міркувати в умовах краси, гри, фантазії, творчості. Це майстерня, де виховують за допомогою духовних багатств народної культури і народних традицій, моральних цінностей і ремесла, прищеплення дитині всього кращого, що накопичено народом та іншими народами, це пошук нового сенсу життя і нових форм буття, ідеалу добра, любові, правди, краси. І найвища творчість – розкриття та реалізація кожним учнем потенційних можливостей.
У 2007 році на спільному засіданні педагогічної ради та ради школи була прийнята Концепція розвитку СЗШ №4 І-ІІІ ступенів м. Самбора.
Ми розумом і серцем збагнули: час відмовитися від старої школи і від усього, з чим вона пов’язана, відмовитися від думки, що в умовах несвободи, нелюбові й неправди можна виховати щасливу людину, що в умовах повсякчасного пригнічення бажань і волі дітей можна успішно ростити і розвивати особистість. Потрібна інша школа – з новою філософією освіти, новою педагогікою, новим змістом, новими стосунками, новим учителем – школа олюднена , яка не призводить до руйнації особистості . Для створення такої школи потрібні цілком інші основи: свобода, любов, правда.

2. Відомості про ЗНЗ

Комунальний заклад освіти – середня загальноосвітня школа № 4 І-ІІІ ступенів м.Самбора, створений на базі основної школи № 4 м.Самбора відповідно до рішення сесії Самбірської міської ради від 25 грудня 2001 р. за № 5.

Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу:

81400 Львівська область,м.Самбір, вулиця Середня, 78,

телефон (236) 3-22-30

Засновником закладу освіти є Самбірська міська рада.

Статут школи затверджений

Рішенням виконкому Самбірської міської ради від 17.09.2009 року №352

Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія АБ №090369

Код навчального закладу ЄДРПО: І.К. 22393945

Адреса школи:

81400 Львівська обл.

м.Самбір

вул. Середня, 78

тел. (236) 3-22-30

E-mail: Sambir4school@ukr.net

Школа функціонує разом в складі І-III ступенів:

І-ступінь - початкова школа (1-4 класи термін навчання 4 роки);

II-ступінь - основна школа (5-9 класи - термін навчання 5 років);

III-ступінь - старша школа (10-11(12) класи - термін навчання 2(3) роки).

Відповідно до ступенів забезпечується початкова загальна освіта, базова загальна освіта та повна загальна освіта.
Школа у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», іншими законодавчими актами України, актами Президента України, Кабінет Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів самоврядування, прийнятими в межах їх повноважень, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад та власним Статутом.
Кiлькiсть переглядiв: 788

Коментарi